Hvis du har brug for at komme i kontakt med os, kan det nogle gange være vanskeligt at vide præcist hvem du skal kontakte. Nedenfor har vi oplistet de opgaver, som typisk giver anledning til, at vi kontaktes samt hvem du kan kontakte.

Hvis du er i tvivl, kan du altid skrive en mail til vores hovedmail på info@tigerscheer.dk.

Formand Jakob Ljungberg (jakob@tigerscheer.dk)
  • Ind- og udmeldelser samt vedligeholdelse af medlemsregistret
  • Holdplanlægning, træningstider, trænerteams og hjælpetrænere
  • Cheermoms
  • Forespørgsler om opvisninger, særlige arrangementer m.v.
  • Aktiv Sommerferie (sommerskole for børn og unge i Aarhus Kommune)
  • Merchandise (webshop)

Kasserer Birgitte Vallentin Andersen (birgitte@tigerscheer.dk)
  • Alt omkring økonomi (udlæg, udbetaling af godtgørelser, kontingentrestancer, bogholderi m.v.)
  • Frikontingent hos Aarhus Kommune
  • Børneattester

Sportslig ansvarlig Christine Heine Møller (christine@tigerscheer.dk) og Claudia Damkjær Larentis (claudia@tigerscheer.dk)
  • Den sportslig udvikling af klubben, dens trænere, rekruttering af nye medlemmer m.v.

Martin Riis (martin@tigerscheer.dk)
  • Aarhus Motion
  • Arbejdsopgaver i forbindelse med BESTSELLER Aarhus City Halvmarathon
  • Arbejdsopgaver i forbindelse med DHL-staffen
  • Events (tilmelding til stævner m.v. i Klubmodul)

Anette Juhlin (anette_juhlin@hotmail.com) og Signe Andersen (abcsigne@gmail.com)
  • Merchandise (sortiment)
  • Uniformer

Heidi Falkenberg (heidifalkenberg@hotmail.com)
  • Lokalebooking på Viby Skole og Strandskolen

Ledelsesmedlem Catharina Vesterlund (catharinavesterlund@hotmail.com)
  • Aktivitetsregnskab (mødelister og opgørelse af aktivitetstimer)

Ledelsesmedlem Tina Damkjær Larentis (tina@tigerscheer.dk) og Nicklas Plöen (nicklasbf3@gmail.com)
  • Generel kommunikation og markedsføringsmateriale (skilte, plakater, flyers med cheers m.v.)

Ledelsesmedlem Steffen Damsgaard Sørensen (steffen@tigerscheer.dk)

Ledelsesmedlem Anja Richardy (anjarichardy@live.dk)